Mooste KülalisStuudio (MoKS)

MoKS (MTÜ Mooste KülalisStuudio) asutati 2001. a. jaanuaris eesmärgiga rajada Lõuna-Eestisse Mooste alevikku külalisateljee, mis oleks avatud kõikidele loomeinimestele, eelistamata rahvust ja harrastatavat kunstivaldkonda. Samast ajast alates on siin korraldanud paljusid kultuuriüritusi ja kunstinäituseid. 2002. aasta augustist 2019. aasta septembrini oli siin avatud ka rahvusvaheline kunstiresidentuur.

Täna pakub MoKSi üks eestvedajatest Evelyn Grzinich Mooste mõisa valitsejamaja keldris töötubasid väikegruppidele. Töötubasid saab kohandada vastavalt grupi erisoovidele. Töötoad sobivad nii peredele, aga ka meeskondadele/ettevõtetele, ühiselt mõnusaks ajaveetmiseks ja õppimiseks.

Evelyn on maalikunstniku haridusega, aga tunneb end kodus erinevates kunstitehnikates. Ta on osalenud isiku- ja grupinäitustel nii Eestis kui välismaal.

Hetkel on pakkumisel järgmised töötoad:

KELLELE PRÜGI, KELLELE VARANDUS 1
Praktiline taaskasutustöötuba: tetrapakkidest korvide punumine

Kasutatud tetrapakid on endiselt üks vastuoluline prügi. Nende ümbertöötlemine (nagu komposiitmaterjalide puhul ikka) on keerukas ja tihti rändavad tetrapakid olmeprügisse. Mitmekihilisest materjalist tetrapakid on väga vastupidavad, mis võimaldavad selle mitmekülgset kasutamist kunsti- ja käsitööprojektides. 

Pärast materjali ettevalmistamist, saab iga osaleja punuda endale korvi, mida saab kasutada nii toas kui väljas, riputada lillekorviks või kasutada lihtsalt asjade hoidmiseks. Saadud oskust võib osaleja edaspidi kodus rakendada- muutes oma tetrapakid praktiliseks koduseks sisustuselemendiks.

Töötoa kestus: 2h
Maksimaalne osalejate arv: 10
Töötoa hind: 120 €  (sisaldab kõiki materjale, juhendamist ja töövahendeid)
Osalejatel palume võimalusel puhtaks pestud tetrapakid kodust kaasa võtta.


KELLELE PRÜGI, KELLELE VARANDUS 2
Kuivnõel ja šabloonitrükk tetrapakil

Kasutatud tetrapakid on endiselt üks vastuoluline prügi. Nende ümbertöötlemine (nagu komposiitmaterjalide puhul ikka) on keerukas ja tihti rändavad tetrapakid olmeprügisse. Mitmekihilisest materjalist tetrapakid on väga vastupidavad, mis võimaldavad selle mitmekülgset kasutamist kunsti- ja käsitööprojektides. 

Pärast esmatutvust materjaliga ja kuivnõelatehnikas töödenäidistega kavandab ja teostab iga osaleja enda töö. Inspiratsiooniks-modelliks kasutame aasta-ajale kohaseid leidmotiive loodusest (taimi, oksi, lehti, marju, jne). Kraabime trükitava kujutise tetrapakile ning kasutame seda trükiplaadina. Kuivnõela tehnika puhul kasutavad graafikud tavaliselt metallplaati, aga tetrapakk on hea ja käepärane alternatiiv väiksemate formaatide teostamiseks.

Töötoa kestus: 2 h
Maksimaalne osalejate arv: 10
Töötoa hind: 120€  (sisaldab kõiki materjale, juhendamist ja töövahendeid)
Osalejatel palume võimalusel puhtaks pestud ja lahti lõigatud tetrapakid kodust kaasa võtta.


SAVIMUDIMINE - SISSEJUHATUS SAVIMAAILMA

Esmatutvus savi kui materjaliga. Mida tuleb saviga enne teha, et ta sinu käes “tööle hakkaks”? Mudime ja mätsime, patsutame ja viskame, rullime ja silume...ning räägime savist rohkem.

Töötoa jooksul valmistavad osalejad endale eseme, mis soovi korral hiljem põletatakse. Ese jääb savitöökotta kuivama ja saadetakse hiljem postiga osalejale soovitud kohta.

Töötoa kestus: 2h
Maksimaalne osalejate arv: 10
Töötoa hind grupile: 120€ (sisaldab kõiki materjale, juhendamist, tööriistu ja eseme põletamist). Hind ei sisalda hilisemaid eseme saatmisega kaasnevaid postikulusid.


KIPSMASKIDE TEGEMINE

Kipsmaski valmistamine on põnev kogemus. Mis tunne on kui pehme kiht kipsi, sinu ja maailma vahel hakkab tasapisi hanguma? Tule ja koge ning talleta enda näojäljend materjalis. Soovi korral saab maski hiljem edasi kaunistada või edasi arendada endanäoliseks fantaasiaolevuseks.

Töötoa kestus: 2,5 h
Maksimaalne osalejate arv: 15
Töötoa hind grupile: 150€ (sisaldab kõiki materjale, juhendamist ja tööriistu)


SEIKLUS JOONTERÄGASTIKUS

Töötoa jooksul teeme lõbusaid ja põnevaid kollektiivseid joonistamisharjutusi. Ärgitame visuaalset mõtlemist, kombime individuaalse ja ühisloomingu piire, tunneme end mugavalt pliiatsi ja paberiga.

Töötoa kestus: 1,5h
Minimaalne osalejate arv 5, maksimaalne 15
Töötoa hind grupile: 75€ (sisaldab kõiki materjale, juhendamist ja töövahendeid)


KANGAS VÄRVISEKS

Töötoas on võimalus trükkida spetsiaalselt valminud raamidega erinevaid mustreid, kujundeid, (n logo), sõnumeid ja pilte kangale.
Osalejatel palume kaasa võtta erinevaid tekstiile, millele nad tahavad midagi trükkida (näiteks puuvillane kangas, T-särk, riidest kott, padjapüür vms). Kohapeal saadaval ka erinevad teise ringi kangad. Kasutame spetsiaalseid kangavärve, mis triikrauaga kuumutamisel muutuvad pesukindlaks.

Siiditrüki puhul toimub trükkimine läbi raamile pinguldatud võrgu. Soovitud kujutis kantakse võrgule šablooniga. Trükitakse  erinevatele materjalidele (paber, kangas, puit, savi, jne)

Töötoa kestus: 2h
Maksimaalne osalejate arv: 10
Töötoa hind: 150€

Tellimiseks ühendu meiega alloleva kontaktivormi kaudu või kirjuta otse eku@moks.ee

Evelyniga saad otseühendust tel 513 8599, samuti leiab lisainfot tema tegemiste kohta www.facebook.com/MOKSperiphery ja maaheli.ee/eku