Menüü
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Uudised
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

Helitöötuba MoKSis: Loodushelide salvestamine

Helitöötuba MoKSis: Veljo Runnel, loodushelide salvestamine, 6.- 8. 05.2011
 
Loodus muutub kevadel üha lärmakamaks. MoKSi maikuu helitöötuba asub uurima loodushelisid. Bioloog Veljo Runneli juhendamisel sukeldume mikrofonidega metsa ja aasale ning uurime, mis loom, putuk või lind täpselt ühe või teise hääle taga on.  Töötoa raames tutvutakse helisalvestustehnika võimalustega, tehakse salvestusretki loodusesse, õpitakse kuulama, eristama ja identifitseerima eri loodushääli.
Veljo Runnel on bioloogiamagister, andnud välja loodushelide CD-sid, olnud loodusõppe programmide koostaja (Tartu Keskkonnahariduse Keskus, Palupõhja, Saadjärve kool), loodushelide saadete koostaja (Kuku raadios), loodusharidusliku veebikeskkonna Kõrv loodusesse arendaja ja teostaja, erinevate looduskoolituste läbiviija, lisaks eeltoodule on ta koostanud neli heliplaati, mis viivad kuulaja rännakule Eestimaa erinevatesse paikadesse.
Töötoas osalemiseks on vajalik eelregistreerimine aadressil moks_at_moks.ee. Töötoa tasu 20 eur (sisaldab suupisteid ja materjale) palume kanda Mooste KülalisStuudio MTÜ arveldusarvele Swedpangas 221021608817 (Selgitusse märkida Veljo Runnel heliworkshop 6.-8.05.2011).
Vajadusel saava soovijad MoKSis ka ööbida (selleks palume kaasa võtta oma magamiskoti, madratsid saab meilt)

Töötuba toetavad Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Haridus- ja Teadusministeerium, Kultuuriministeerium.
 
Töötuba korraldab MoKS. MoKS on kunstikeskus, mida veavad kunstnikud ise, siin on ateljeesid, näitusepindu, töökodasid, raamatukogu jms. MoKS tegutseb nii Moostes (nt külalisateljeed, toiduklubi, helitöötoad) kui ka väljaspool seda. MoKSi Y-kohtumiste sari Y galeriis on loodud peamiselt selleks, et ka Eesti laiemal avalikkusel oleks parem võimalus MoKSi väisavate külaliskunstnike tegevusega tutvuda.
 
MoKSi uksed on külastajatele valla kolmapäevast pühapäevani kl 12–18
Parema elamuse saamiseks aga tasuks alati all toodud kontaktidel eelnevalt programmi kohta aru pärida.
 
Lisainfo tel 5 138 599
http://moks.ee


 

 

Muusikaõpituba Mängides Helimaastikel,

2.-3. aprill 2011, MoKS, Mooste


I osa, Laupäev, 2. aprill kell 11-19

Kuulamine, helitekitamisvõimaluste avastamine,(keha, leidmaterjalid ja pillid). Eri rahvaste muusikamängud

II osa, Pühapäev, 3.aprill kell 10-15

Pillide ehitamine

 


heliworkshop2010

Workshop pakub osalejaile võimaluse proovida, kuidas kõlavad eri rahvaste pillid ja katsetada helitekitamist isetehtud instrumentidega ning proovida kätt lihtsamate muusikariistade ehitamises. Hannes toob töötuppa kaasa erinevaid omavalmistatud pille ja instrumente. Sarvepillid, veetrummid, erinevad flöödid, lüürad, kumisevad kausid, psalteerium, didgeridoo ja muud taolised on MoKSis avastamiseks ja mängimiseks.

Kõikidel füüsilistel objektidel on oma heliomadused. Nendest helide väljavõlumine on omaette muinasjutt, mida aga iga tähelepanelik ja kuulata-oskaja võib õppida. Mängureeglid aitavad süvendada meie tajuviise ning utsitavad erinevate mõtte- ja kogemisviiside vahelist infovahetust. Teiste hõimude mängud, rütmid ja laulud rikastavad ja toovad meie ellu uusi värve.

Töötuppa on oodatud täiskasvanud ja noored (alates 14. eluaastast), õpetajad, muusikud, insenerid, teadlased, terapeudid, sotsiaaltöötajad, jt, ühesõnaga igaüks, kes tahab avastada erinevaid helitekitamisvõimalusi.

Workshopi läbiviija Hannes Heyne on pärit Dresdenist Saksamaalt. Sündinud 1958. a DDR-is. 7 aastat õppis ja töötas Hannes hüdroloogia ja ökoloogia alal, seejärel studeeris Hamburgis improvisatsiooni ja pilliehitamist. 1993. aastast alates on ta arendanud meetodeid meeltehariduse, muusikaökoloogia ja muusikalise improvisatsiooni alal. Viinud läbi workshope pilliehitamisest ja –mängimisest lastele, noortele, täiskasvanutele, vanuritele, vangidele, puuetega inimestele ja õpetajatele nii oma kodumaal kui ka rahvusvaheliselt. Hannes on töötanud rohkem kui 20 maal. Loonud heliskulptuure ja aedu, organiseerinud rahvusvahelisi helitöötubasid ja NaturMusicPlay laagreid. Alates 1998. aastast on Hannes arendanud Dresdenis projekti KlangHuette. Hannes Heyne on organisatsioonide WAFE (World Forum for Acoustic Ecology) ja RING liige.

Eestis viibib heliökoloog juba mitmendat korda. 2010. a talvel viis Hannes MoKSis samuti läbi helitöötoa. Varem on ta olnud Eestis Rosma Johannese kooli ja Moisekatsi Elohelü festivali kutsel.


 

Töötoas osalemiseks on vajalik eelregistreerimine siiri_at_moks.ee või telefonitsi, tel 53 306 679

Töötuba on inglisekeelne (eestikeelse tõlgiga), 12-18le inimesele.

Workshop'i tasu 20 eur (sisaldab suupisteid ja materjale) palume kanda Mooste KülalisStuudio MTÜ arveldusarvele Swedpangas 221021608817 (Selgitusse märkida H.Heyne heliworkshop 2.-3.04.2011)

Töötuba toetavad
Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Haridus- ja Teadusministeerium, Kultuuriministeerium.


 

MoKS on kunstikeskus, mida veavad kunstnikud ise, siin on ateljeesid, näitusepindu, töökodasid, raamatukogu jms. MoKS tegutseb nii Moostes (nt külalisateljeed, toiduklubi, helitöötoad) kui ka väljaspool seda.

MoKSi uksed on külastajatele valla kolmapäevast pühapäevani kl 12-18, parema elamuse saamiseks aga tasuks alati all toodud kontaktandmetel eelnevalt programmi kohta aru pärida.


Info tel 53 306 679 / 5 138 599

http://moks.ee

http://www.KlangHuette.de

http://www.carpe-sonum.de


MoKS – Kunsti- ja sotsiaalpraktikakeskus on mittetulunduslik organisatsioon, mille toimimise eest hoolitsevad kunstnikud.


     
 
Foto:
 
     
MoKSi stuudiod asuvad endises Mooste mõisa valitsejamajas. Laia tegevusvälja ning fokusseeritud, aga samas paindliku õhkkonnaga on MoKS ainuke sellelaadne ettevõtmine Baltikumis.
 
MoKS asutati 2001. aastal, eesmärgiga arendada kohalikku ja rahvusvahelist koostööd kunstide ja keskkonnauuringute alal, Eesti külakontekstis. Kümne aasta jooksul on MoKS korraldanud erinevaid kunsti- ja kogukonnasündmusi, võõrustanud paljusid loomeinimesi kunsti, hariduse ja teaduse vallast.
 
 
MoKSi põhitegevusteks on:
- Kunstnike resideerimisprogramm
- Suvise kunstisümpoosioni korraldamine
- Õpikodade korraldamine
- Kunsti- ja kogukonnasündmuste korraldamine Eestis ja välismaal
- Koostöö arendamine üle-euroopaliste võrgustikega
- Omaenese tegevuse dokumenteerimine ja reflektsioon (kodulehe ja blogi pidamine)


 

MoKSi Külastusinfo

Oleme avatud K-P 12-18

Kui soovite meid külastada, siis soovitame teil meiega programmi ja võimalike tegevuste teemal eelnevalt kokku leppida, kuna nii saame tõenäolisemalt pakkuda välja neid variante, mis just teid huvitada võiksid. Selleks kirjutage meile e-posti aadressil moks_at_moks.ee või helistage numbritel 5330 6679 (Siiri) või 513 8599 (Evelyn).

Gruppide puhul (rohkem kui 5 inimest) on vajalik etteteatamine vähemalt kaks päeva (telefonidel 533 0667; 513 8599)

Mida meil teha saab:

Piiluda parasjagu Moostes töötavate kunstnike ateljeedesse

Vaadata näituseid

Kui sa tahad õppida midagi uut ja põnevat saab meilt tellida erinevaid töötubasid

Kui sa oled professionaalne loovisik ja sooviksid töötada Moostes pikemat, siis oled oodatud kandideerima meie külalisateljeedesse

Lisaks kohtub meie majas veel Mooste Toiduklubi, aeg-ajalt näitame kino ning korraldame ka muud põnevat ja mitte ainult Moostes. Ajakohane info on alati üleval meie uudistelehel

http://moks.ee
http://mooste-toiduklubi.blogspot.com/
http://helikoosolek.blogspot.com/