Menüü
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Uudised
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

Heliworkshop:"Mängides Helimaastikel" kunstikeskuses

Muusikaõpituba Mängides Helimaastikel,

2.-3. aprill 2011, MoKS, Mooste


I osa, Laupäev, 2. aprill kell 11-19

Kuulamine, helitekitamisvõimaluste avastamine,(keha, leidmaterjalid ja pillid). Eri rahvaste muusikamängud

II osa, Pühapäev, 3.aprill kell 10-15

Pillide ehitamine

 


heliworkshop2010

Workshop pakub osalejaile võimaluse proovida, kuidas kõlavad eri rahvaste pillid ja katsetada helitekitamist isetehtud instrumentidega ning proovida kätt lihtsamate muusikariistade ehitamises. Hannes toob töötuppa kaasa erinevaid omavalmistatud pille ja instrumente. Sarvepillid, veetrummid, erinevad flöödid, lüürad, kumisevad kausid, psalteerium, didgeridoo ja muud taolised on MoKSis avastamiseks ja mängimiseks.

Kõikidel füüsilistel objektidel on oma heliomadused. Nendest helide väljavõlumine on omaette muinasjutt, mida aga iga tähelepanelik ja kuulata-oskaja võib õppida. Mängureeglid aitavad süvendada meie tajuviise ning utsitavad erinevate mõtte- ja kogemisviiside vahelist infovahetust. Teiste hõimude mängud, rütmid ja laulud rikastavad ja toovad meie ellu uusi värve.

Töötuppa on oodatud täiskasvanud ja noored (alates 14. eluaastast), õpetajad, muusikud, insenerid, teadlased, terapeudid, sotsiaaltöötajad, jt, ühesõnaga igaüks, kes tahab avastada erinevaid helitekitamisvõimalusi.

Workshopi läbiviija Hannes Heyne on pärit Dresdenist Saksamaalt. Sündinud 1958. a DDR-is. 7 aastat õppis ja töötas Hannes hüdroloogia ja ökoloogia alal, seejärel studeeris Hamburgis improvisatsiooni ja pilliehitamist. 1993. aastast alates on ta arendanud meetodeid meeltehariduse, muusikaökoloogia ja muusikalise improvisatsiooni alal. Viinud läbi workshope pilliehitamisest ja –mängimisest lastele, noortele, täiskasvanutele, vanuritele, vangidele, puuetega inimestele ja õpetajatele nii oma kodumaal kui ka rahvusvaheliselt. Hannes on töötanud rohkem kui 20 maal. Loonud heliskulptuure ja aedu, organiseerinud rahvusvahelisi helitöötubasid ja NaturMusicPlay laagreid. Alates 1998. aastast on Hannes arendanud Dresdenis projekti KlangHuette. Hannes Heyne on organisatsioonide WAFE (World Forum for Acoustic Ecology) ja RING liige.

Eestis viibib heliökoloog juba mitmendat korda. 2010. a talvel viis Hannes MoKSis samuti läbi helitöötoa. Varem on ta olnud Eestis Rosma Johannese kooli ja Moisekatsi Elohelü festivali kutsel.


 

Töötoas osalemiseks on vajalik eelregistreerimine siiri_at_moks.ee või telefonitsi, tel 53 306 679

Töötuba on inglisekeelne (eestikeelse tõlgiga), 12-18le inimesele.

Workshop'i tasu 20 eur (sisaldab suupisteid ja materjale) palume kanda Mooste KülalisStuudio MTÜ arveldusarvele Swedpangas 221021608817 (Selgitusse märkida H.Heyne heliworkshop 2.-3.04.2011)

Töötuba toetavad
Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Haridus- ja Teadusministeerium, Kultuuriministeerium.


 

MoKS on kunstikeskus, mida veavad kunstnikud ise, siin on ateljeesid, näitusepindu, töökodasid, raamatukogu jms. MoKS tegutseb nii Moostes (nt külalisateljeed, toiduklubi, helitöötoad) kui ka väljaspool seda.

MoKSi uksed on külastajatele valla kolmapäevast pühapäevani kl 12-18, parema elamuse saamiseks aga tasuks alati all toodud kontaktandmetel eelnevalt programmi kohta aru pärida.


Info tel 53 306 679 / 5 138 599

http://moks.ee

http://www.KlangHuette.de

http://www.carpe-sonum.de