Menüü
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Uudised
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

Moisekatsi Elohelü Folgikojas

23.aprillil 2011 toimub Moostes juba XII Eesti rahvamuusikatöötluste festival Moisekatsi Elohelü, mis on leidnud väärilise toimumiskoha Mooste uues Folgikojas.

Rahvamuusikatöötluste festival on avatud nii professionaalsetele kui harrastusmuusikutele ja selle eesmärk on taaselustada ning väärtustada eesti rahvamuusikat. Festivali võistluskontserdil hinnatakse esinejate muusikalist mõttemaailma, vokaal- ja instrumentaalseid võimeid ning muusikaliste seadete loomise oskusi nii, et säiliks side vana ja uue vahel.

Festivali patroon proua Ingrid Rüütel on festivalile pühendatud bukletis kirjutanud: "Arhiivides talletatud rahvamuusikakogud on aardelaekad, kust alati võib leida midagi, mis sobib uues kontekstis ka uue ajastu kultuuri. Nii alustavad vanad rahvaviisid oma teist elu. Ainult et nüüd rüütatakse vanad viisid sootuks uude kuube. Just nii on kõlanud eesti rahvaviisid Põlvamaa rahvamuusikatöötluste festivalil."

2011. aasta festivali läbiv teema on lihavõttepühad ja seekordne kohustuslik võistluslugu Kanepi kihelkonnast pärinev Hällulaal ehk Kiigelaul, mille sõnad ja viisi leiab festivali koduleheküljelt http://folkfest.polvamaa.ee  

Festivali peapreemia on 1000 eurot. Lisaks peapreemiale antakse välja eripreemiad ühele õpilaskollektiivile ja parimale kohustusliku loo töötlusele.

Võistluskontserdil osalemiseks palume registreeruda hiljemalt 17. jaanuariks, täites kodulehel osaleja ankeedi või teatades festivali kunstilisele juhile Ülle Podekratile telefonil 508 7825.

Festivalile pääseb osalema 14 kollektiivi ja juba eelmisel korral oli tahtjaid rohkem kui kontserdikava võimaldas. Viimane Moisekatsi Elohelü võit läks Paldiskist pärit ansamblile Krüüsel.

Mooste Folgikoda on Kagu-Eesti suuremaid statsionaarse heli- ja valgustehnikaga varustatud kontsertsaale.

Festivali korraldavad MTÜ Folgisellide Selts ja Mooste Vallavalitsus.

Vaata lisaks: http://folkfest.polvamaa.ee  


Lisainfo:
Ülle Podekrat
Tel: 50 87825
yllepodekrat@hot.ee