Menüü
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Uudised
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

kell 15.00 OKTOOBRIFEST Folgikojas

Õllekultuur ehk oktoobrifest Moostes Mõisas 06. oktoobril

Käesoleva sügise värvikaim pidu toimub Mooste Mõisas. Esindatud on Eesti pruulikodade õlled ja veinid.

Kell 15.00 avatakse õlle-ja toidulaat kus õllemüüjad ja valmistajad tutvustavad oma tooteid ja nende eripärasid. Laadalt saab õllesid kaasa osta ja kohapeal tarbida, kuulata pruulmeistrite ja tõsiste õllefännide põnevaid lugusid õllest. Laada käigus toimub erinevaid auhinnamänge ning sissejuhatus õhtul toimuvale suurejoonelisele õllepeole.
Õhtuhämaruse saabudes alustame suure õllepeoga, ehk lavale astuvad erinevad artistid kelle saatel tantsida, laulda ja õlut nautida.

Õllepidu saab alguse kell 18.00.

Õllefestivalile kohase muusika toob Orchester aus Põlva! Tantsukingade kulumise eest vastutavad Mait ja Jakko Maltis ning Kreicburgas Zikeri!

Toimub ühislaulmine ning õllemängud!

Oodatud on nii õllesõbrad, kui need kes on õllesõprade sõbrad, sest maitseelamusi pakume vägevaid! Vägevamatele kostüümidele on välja pandud auhinnad. Riietusstiiliks on Oktoobrifest ehk saksa pidu Eesti kuues.

Asukoht: Põlvamaa, Mooste- Mooste Folgikoda (endine karjalaut, praegu Lõuna-Eesti suurim kontsertsaal)

Oktoobrifesti korraldamise idee ja esimeste aastate teostus tuli Põlvamaa vapimärgiga (2014) premeeritud Ülle Podekratilt ja Mooste vallavanemalt Ülo Needolt. Peamiseks ideeks oli leida ka sügiseseks rahva kokku tulemiseks üks meeldiv ja lõbus põhjus, et tantsu, laulu ja lõbusate helide saatel meenutada möödunud suve ning vastu võtta sügis. Kuna Mooste on olnud Saksa mõis siis Oktoobrifesti pidustused endises Saksa mõisas on ju vägagi teemakohased! Esimest korda toimus Oktoobrifest Moostes aastal 2010, mil kuulutati avatuks Mooste Folgikoda. Esimesel aastal oli kohal päris ehtne Saksa ansambel. Läbi aastate on pidu saatnud Põlva Orkester, erinevad laulukoorid ja vägevad ansamblid. Aasta tagasi muudeti sündmuse formaati ning lisati peole juurde kapaga kultuuri. Oktoobrifest sai alguse juba päeval, kui toimusid õllekoolitused, kultuuri tutvustused ja õllelaat. Õhtu jätkus traditsioonilise õllepeoga kuid värvi lisasid juurde mitmed õllemüüjad erinevatest ettevõtetest. Esindatud oli nii inglise kui läti õlled. Kokku sai erinevaid õllesorte 160! Peol olnud külalised kiitsid kirevat ja põnevat õllesortimenti ja vägevaid tantsusette, mis pea kõikide osalejate taldu kulutasid
.

https://www.piletilevi.ee/est/piletid/varia/sook-ja-jook/mooste-moisa-oktoobrifest-2018-263404/