Menüü
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Uudised
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

kell 19.00 PÄRIMUSMUUSIKA PESA - RÜÜT ja KIRJU Folgikojas

Pärimusmuusika pesa on Eesti Pärimusmuusika Keskuse ja Mooste Rahvamuusikakooli koostööprojekt, mis toob Moostesse eriilmelisi pärimusmuusikuid.

Pärimusmuusika pesa kutsub kontserdile Mooste folgikojas 3. novembril algusega 19.
Esinevad Rüüt ja noorteansambel Kirju

RÜÜT koosneb neljast liikmest, kes on tänaseks ühiselt tegutsenud viis aastat. Nende helikeelde sulanud ühiseks tervikuks kokku iga liikme maailmast pärit värve, mille sideaineks on ühine suhtumine muusikasse ja loomisesse. Kuigi ansambel toetub oma loomingus eesti pärimusmuusikale, ei piiritle Rüüt ennast mõne konkreetse žanriga, vaid hoiab avatuna kõik uksed. Tänu sellele on iga lugu isemoodi karakteriga ja viib kuulaja rändama ainult talle omasele helimaastikule. Lisaks pärimusmuusika töötlustele esitab ansambel ka iga ansambliliikme sulest pärit omaloomingut.
Rüüdi helikeele tugevaks ilmestajaks on ainulaadse teppo-tüüpi lõõtspilli kasutamine uuenduslikes võtetes ansambli meesliikmete poolt. Rüüdi naisvokaalid on aga äratuntavad oma nüansirikka kõla poolest, sest oskuslikult kombineeritakse nii jõulist regilaulu kui ka sillerdavaid ja peeneid mitmehäälsusi.
Vaata lisaks: www.ryyt.ee

KIRJU moodustavad kolm noort viiuldajat - Helina Sommer, Juuli Kõrre ja Maria Mänd. Nad on leidnud päris oma ühise keele pärimusmuusikas. Nii traditsioonilisi meloodiaid mängides kui iseendi loodud pärimuslikku omaloomingut esitades liiguvad kolm poognat kadestamisväärselt kaunis üheshingamises. Pilet 7€/5€ (soodustusega õpilased, pensionärid) Pileti eest saab tasuda ka pangakaardiga.

Kontsert toimub Mooste Folgikojas