Menüü
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Uudised
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

kell 19.00 ESTBEL - kontsert ja Tantsumaja Mooste Folgikoja kaminasaalis

ESTBEL
Mooste Folgikoda 19. september kl 19
Täispilet 7€
Õpilane, tudeng, pensionär 5€
Eelkoolilastele tasuta

Estbel on üsna harukordse koosseisuga ansambel. Kokku on saanud kaks eestimaist unistajat ning belglastest vennad Dhoored. Leana Vapper-Dhoore on laulja ja torupillimängija, kes mängib nii Eesti torupilli kui ka Prantsusmaalt pärit madalat D-torupilli. Sänni Noormets on helilooja, viiuldaja ja laulja, kellel on suur huvi erinevate alternatiivmuusika žanrite vastu. Hartwin ja Ward Dhoore on ansambli muusikaliseks mootoriks. Hartwin mängib juba üle kümne aasta diatoonilist akordioni (lõõtspilli) ja tema uuenduslik ja meloodiline helikeel on leidnud palju tunnustust. Ward mängib akustilist DADGAD-kitarri. Oma fantaasiarikastes arranžeeringutes kasutab ta leidlikult ka erinevaid efekte ja loop’e. Estbeli muusika on mitmekesine ja värvikas, kuulamisrõõmu jagub nii pärimuse kui ka indie sõpradele.

“Nende muusikas pulbitseb maagiline realism. Seda võiks kirjeldada kui jalutuskäiku, kus Björk hõljub koos Gabriel García Márqueziga läbi põhjamaise looduse, puhates jalga õrnade seadete ja harmooniate samblasel künkal.“ - Ruben Bertrands, Het Nieuwsblad, Belgia ajakirjanik.

Estbeli koduleht: http://http://www.estbel.be/et/home

Pärimusmuusika pesa on Eesti Pärimusmuusika Keskuse ja Mooste Rahvamuusikakooli koostööprojekt, mis toob Moostesse eriilmelisi pärimusmuusikuid. Lisaks kontsertidele saab pärimusmuusika pesas ka tantsida heas seltskonnas ja elava muusika saatel.

Esimene sellesügisene pesa toob huvilisteni Estbeli kontsert-tantsumaja, mis toimub Mooste folgikojas teisipäeval, 19. septembril algusega 19. Esmalt kuuleme rahvusvahelise ansambli kontserti ning seejärel saame üheskoos tantsukingi kulutada. Tantsumajas on kaastegevad lisaks Mooste Rahvamuusikakooli õpilased ja õpetajad.
Tantsumaja perenaine: Kati Taal Korraldus: Mooste Rahvamuusikakool ja Eesti Pärimusmuusika Keskus