Menüü
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Uudised
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

kell 19.00 kontsert Mooste Koolimajas - Sutari (Poola)

Pärimusmuusika Pesa Moostes kutsub!

Kontsert Mooste Koolimajas reedel, 31. märtsil kell 19 Sutari (Poola)

Pilet 5€/7€ (soodustusega õpilastele, tudengitele, pensionäridele ja gruppidele al 12 in)

Sutari on kolm erineva muusikalise ja teatraalse taustaga lauljat, pillimängijat ja näitlejat, kes said kokku, et Poola pärimusmuusikatraditsiooni jätkata. Nad mängivad viiuleid, basetlat ja trummi. See on segu kirest ja kirjutest muusikakogemustest. Lisaks tavalistele pillidele kasutab ja uurib kooslus seda, milliseid helisid saab tekitada olmeobjektide: saumikseri, pudeli, riivi ja kruvikeeraja abil.
Nende seaded põhinevad Poola ja Leedu rahvalauludel. Leedu päritolu sutartines naistelaul on nende üks suurimaid inspiratsiooniallikaid, kuna seda iseloomustab täiuslik helide kooskõla. Bändi nimi Sutari tuleb Poola keelest ja tähendab just kokkusobimist. Sutarile meeldibki laulda köögis, avatud akendel, kamina ääres, teetassi ja ahjus valmiva koogi kõrval, kuulates kella tiksumist, jalutades metsas, istudes järve ääres pingil või sillal. Külalised on teretulnud!
Helinäide ansambli muusikast: https://www.youtube.com/watch?v=biXKqLpr8Hw

Koosseis: Barbara Songin - laul, trummid, bass, perkussioon, veekanister, riiv Katarzyna Kapela - laul, viiul, perkussioon, lõikelaud Zofia Barańska - laul, viiul, löökriistad, blender

Pärimusmuusika Pesade programmi veavad Mooste Rahvamuusikakool ja Eesti

Pärimusmuusika Keskus. Kontsert toimub Mooste Koolimaja saalis.