Menüü
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Uudised
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

kell 19.00 MOOSTE TANTSUMAJA: Martin Müller ja Villu Talsi Mooste Põhikoolis

Mooste Tantsumaja: Martin Müller ja Villu Talsi 21. märtsil kell 19:00 Mooste Põhikoolis

Sündmuse FB-event:https://www.facebook.com/events/1014492348684308/

Urbekuu Tantsumaja Moostes „Martin Müller ja Villu Talsi Sepa Juliusega jahil“.
Pärimusmuusikud Martin Müller ja Villu Talsi on valmis saanud helikandjaga, mille muusika on inspireeritud kunagise Miila küla lõõtsamehe Julius Sepa pärandist.
Julius Sepp (1901–1981) oli Miila küla pillimees, kes käis ümbruskonna rahvama­jades lõõtsa mängimas, tema mänguvahendiks oli kahe-poole realine Saksa tüüpi Hohneri pill.
"Kuna me mõlemad oleme Virumaa mehed, tahtsime teha midagi, mis kodukandiga seotud. Ma teadsin, et minu kodukülas oli selline pillimees kunagi elanud, temast on palju vahvaid mälestusi," rääkis Müller. Lisaks mälestustele kaevasid mehed välja ka helilindid, kuhu Juliuse mängu oli salvestatud.
Julius Sepp olnud omal ajal nõutud pillimees. “Ta tuli, petrooleumilamp ühes ja pill teises käes, pläru hambus ja kaabu peas, pidu tegema. Rahvas tantsis varaste hommikutundideni."
Juliuse repertuaari kuulusid tolle aegsed menukamad tantsulood. Pillimehe repertuaari mängisid plaadile Martin Müller lõõtspillil ja Villu Talsi mandoliinil ning neid ja ka mõningaid teisi lugusid saab kuulda (ja nende järgi tantsida) Mooste Tantsumajas.

Tantsumaja teises pooles on hea tava lasta musitseerida kohalikel pillimeestel. Martini ja Villi järel võtab tuurid üles Mooste Rahvamuusikakooli Pilliklubi, kelle kaasahaaravad pillilood suudavad meelitada tantsupõrandale ka kõige pelglikumad huvilised.
Mooste Rahvamuusikakooli Pilliklubi ühendab pillimängu- ja tantsuhuvilisi muusikakooli täiskasvanuid õpilasi. Koos käiakse klubilises vormis ning harjutatakse kokkumängu nädalast nädalasse. Sageli annab pilliklubi ka kontserte ning mängib tantsuks pidudel ja kokkusaamistel nii kodu- kui välismaal. Pilliklubi kokkukutsuja ja eestvedaja on Krista Sildoja, kes omakorda on kutsunud meistriklasse andma teisi pärimusmuusikaõpetajaid.

Mooste Rahvamuusikakooli Pilliklubi 2015. aasta tegemisi tutvustav klipp meeleolu loomiseks: https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DZKU4CputrNM%26feature%3Dyoutu.be&h=ATMqnBC0yJo9yCvLcdE-SgmehwcqYByKDtIGczccIcx1I3nmHotJjqcnx3cl-B--NH_GmZ1UESPbb-UwYFGeyh4Egmt1sXJ1AFee4lcDb8uZPp51eT9a7fz5IPXwLKY5X8w&enc=AZOaCcI0jH_hgs24r_nlXqRvYVBJIqCF-Q1a6O-FtPsl6FslFEnWUJx84OKWG2CgDQk&s=1

NB! Tantsumaja toimub Mooste Põhikooli saalis ning vahetusjalanõude kasutamine on kohustuslik. Mooste Põhikooli õpilaste korraldatud pop-up kohvikust saab soetada imemaitsvaid omatehtud kooke ja teed-kohvi! Tantsumajja võib ka ise võtta kaasa meelepärast ühisele lauale.
Tantsumajade algus kell 19:00. Sissepääs 2/4 eurot (sooduspilet õpilastele, tudengitele ja pensionäridele).

Korraldajad: Eesti Pärimusmuusika Keskus ja Mooste Rahvamuusikakool Toetajad: Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumi finantseeritav Pesade programm, Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa Ekspertgrupp ja Rahvakultuuri Keskuse Võrumaa programm, Mooste Põhikool

Kontakt: Kati Taal, Mooste Tantsumajade perenaine katitaal@gmail.com