Menüü
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Uudised
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

kell 19.00 TANTSUMAJA: Mandotrio Mooste Põhikoolis

Mooste Rahvamuusikakool ja Eesti Pärimusmuusika Keskus toovad Pesade programmi raames ka 2017. aastal Moostesse Tantsumajad.

Uue aasta esimeses Tantsumajas Mooste Põhikooli saalis saab jalga keerutada noorusliku MandoTrio (Viljandi) saatel. MandoTrio on kolmest vahvast TÜVKA mandoliinimängijast koosnev pärimusklassikat viljelev koosseis, mis sai alguse 2016. aasta oktoobris selleks, et mängida tudengitriona Viljandi tantsumajas. Aga miks mandoliinid? Sest kunagi ei saa meil küllalt ei mandoliinipolkast ega vengerkast ning veidi tremolot vaid lisab peole vahvust juurde! Ja olgem ausad - kui tihti te ikka trehvate kolme mandoliinimängijat koos ühes ruumis? Tulge kaema ning saage osa harukordsest ning võimalusterohkest meeleolust!

MandoTrio on: Hans Mihkel Vares, Kristjan Kuusmik, Tanel Sakrits.
Lisaks külalisansamblile on alates uuest aastast igas Tantsumajas musitseerimas ka kohalik Mooste Rahvamuusikakooli Pilliklubi, kelle kaasahaaravad pillilood suudavad meelitada tantsupõrandale ka kõige pelglikumad huvilised.

Mooste Rahvamuusikakooli Pilliklubi ühendab pillimängu- ja tantsuhuvilisi muusikakooli täiskasvanuid õpilasi. Koos käiakse klubilises vormis ning harjutatakse kokkumängu nädalast nädalasse. Sageli annab pilliklubi ka kontserte ning mängib tantsuks pidudel ja kokkusaamistel nii kodu- kui välismaal. Pilliklubi kokkukutsuja ja eestvedaja on Krista Sildoja, kes omakorda on kutsunud meistriklasse andma teisi pärimusmuusikaõpetajaid. Mooste Rahvamuusikakooli Pilliklubi 2015. aasta tegemisi tutvustav klipp meeleolu loomiseks: https://www.youtube.com/watch?v=ZKU4CputrNM&feature=youtu.be

NB! Tantsumaja toimub Mooste Põhikooli saalis ning vahetusjalanõude kasutamine on kohustuslik. Tantsumajja võib võtta kaasa meelepärast ühisele kohvikulauale.

Tantsumajade algus kell 19:00. Sissepääs 2/4 eurot (sooduspilet õpilastele, tudengitele ja pensionäridele).

Korraldajad: Eesti Pärimusmuusika Keskus ja Mooste Rahvamuusikakool Toetajad: Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumi finantseeritav Pesade programm, Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa Ekspertgrupp ja Rahvakultuuri Keskus

Kontakt: Kati Taal, Mooste Tantsumajade perenaine katitaal@gmail.com

http://www.facebook.com/events/1330832570272378/