Menüü
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Uudised
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

kell 19.00 Pärimusmuusika Pesa: TANTSUMAJA

Ülemakstud Rentslihärrad ehk Lauri Õunapuu ja Tarmo Noormaa
Teisipäeval, 13. detsembril kl 19 Mooste Viinavabrikus
Pilet 2€/4€ (soodustusega õpilastele, tudengitele ja pensionäridele; tantsuks mängivatele pillimeestele tasuta)

Eesti Pärimusmuusika Keskus koostöös Mooste Rahvamuusikakooliga asutas sel sügisel Põlvamaale ühe pärimusmuusika pesa. Pesa sündmuste raames toimuvad igal kuul Mooste Viinavabrikus Tantsumajad ning ka põnevad kontserdid kodu- ja välismaiste esinejatega.

Mis on Tantsumaja?

Detsembrikuu Tantsumajja tulevad pilli mängima ja laulma Ülemakstud Rentslihärrad - Lauri Õunapuu ja Tarmo Noormaa. Tantsitakse mõnusaid seltskonnatantse ja lauldakse rentslihärradele kaasa. Elavat muusikat pakuvad lisaks kohalikud pillimehed. Tule tantsima!

Ülemakstud Rentslihärrade lugudesumma on settinud laule ning lugusid nii aegadest mil meie vanaemad-vanaisad ei olnud veel sündinud kui ka aegadest, mil nad olid juba ammugi sündinud, lauldes rõõmsal häälel koos naabertalu-Ülodega ehavalguses tunnetest ning paatosest nõretavaid kauneid laululookesi segiläbi kolkakülapalaganlike-risurentsliromantiliste suurteostega. Ent. Lõõts ja laul, laul ning lõõts segiläbi-üheskoos on tantsujalgade jaoks suurim rõõm mida me saame pakkuda! Ka kuulajale jääb midagi!