Menüü
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Uudised
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

kell 19.00 Pärimusmuusika Pesa: TANTSUMAJA

Janne Suits
Teisipäeval, 25. oktoobril kl 19 Mooste Viinavabrikus
Pilet 2€/4€ (soodustusega õpilastele, tudengitele ja pensionäridele; Mooste Rahvamuusikakooli õpilastele ja tantsuks mängivatele pillimeestele tasuta)

Eesti Pärimusmuusika Keskus koostöös Mooste Rahvamuusikakooliga asutas sel sügisel Põlvamaale ühe pärimusmuusika pesa. Pesa sündmuste raames toimuvad igal kuul Mooste Viinavabrikus Tantsumajad ning ka põnevad kontserdid kodu- ja välismaiste esinejatega.

Mis on Tantsumaja?


Tantsimine on üks iidne ja mõnus eneseväljendamise vorm. Tantsimine on mõtlemine, tähenduse loomine ja tunnetus. Tants on suhtlemine ja suhestumine ümbritseva keskkonna ja inimestega, nii tantsupartneri kui kogu tantsuringiga. Tantsumaja on peoformaat, kus on võimalus osa saada külapeo kaasakiskuvast meeleolust koos ärksate pillimeeste ja elava pärimusmuusikaga; ehedaks tantsimiseks, unustuseni keerlemiseks ja pidulistega kokkusaamiseks, sest külade tantsuõhtud teenisid lisaks inimeste kokkusaamise eesmärgile ka kogukonna kooshoidmise eesmärki. Oma võlu on ka pillimeeste ja tantsijate omavahelises suhtlemises ja selles, kes kelle järgi hoogu minema hakkab. Mooste Tantsumaja perenaine on Kati Taal. 

Oktoobrikuu Tantsumajja tuleb külalisena pilli mängima ja tantsu õpituba eest vedama Eesti Pärimusmuusika Keskuse teabekogu juhataja, hiiu kandle mängija Janne Suits. Elavat muusikat pakuvad lisaks kohalikud pillimehed. Tule tantsima!