Menüü
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Uudised
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

Marja-Liisa Platsi ILLUSTRATSIOONID MoKSi Galeriis

Marja-Liisa Plats on pärit Räpinast ja lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafia eriala ning töötab illustraatorina. Ta on osalenud mitmel grupinäitusel Eestis ja Portugalis. 2010. aastal sai teoks tema esimene isikunäitus koos Anna Hintsiga. 2008–2010 laulis Marja-Liisa vokaalansamblis Vaikuse Koosolek. Praegu uitab Marja-Liisa heliväljadel peamiselt oma häälega ja teeb seda eelkõige grupiga Eeter. Lasteraamatuid on ta lugenud juba varasest east peale aga laste- ja noortejutte illustreerib Marja- Liisa alates 2001. aastast. Tuntumad Marja- Liisa illustreeritud raamatud pärinevad näites Mika Keräneni Supilinna juttude sarjast (Kuldne Lurich, Salapärane lillenäppaja, Professor Must, jt).

MoKSi galeriis väljapandu annab ülevaate sellest, kuidas sünnib raamatuillustratsioon. Näha on visandeid, nende edasiarendusi ja lõpuks trükikoja proovitrükke. Kohapeal saab osta soodushinnaga ka mitmeid autori illustreeritud laste- ja noorteraamatuid.

MoKSi galeriid rahastab Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium (Kunstigaleriide programm). Näituse külastus on tasuta.
Sissepääs MoKSi peauksest.
Näitus on avatud N-P 12-18

Lisainfo 5 138 599, http://moks.ee

 

MoKSi galerii näitusetegevust läbivad 2015. aastal kaks põhisuunda. Lühema kestusega näitustel MoKSi katusekorrusel tutvustame illustraatoreid ja joonistajaid. Juulist septembrini on kavas pikema kestusega kuraatorinäitused. Kuraatorinäitused keskenduvad 2015. aastal utoopiatele, visionäärlikele perspektiividele, mis on seotud paikade arendamise ja arenguga. 2015. a näituste kuraatoriteks on Evelyn ja John Grzinich ningTanel Rander.