Menüü
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Uudised
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

Mooste mõisa avatud uste päev

Mooste mõisakompleks on romantiline ja maagiline. 1. mail tahame teile näidata mõisa pärleid, tulge meiega koos päeva nautima!

 

Üldised lahtioleku ajad:

10.00 Avatud Viinavabriku kohvik Majas ekskursioonid, tasuta! kuni kell19.00,

10.00 Avatud Taaskasutuskoda kuni kell 16.00

10.00 avatud Viinakeldri skulptuurinäitus kuni kell 15.00

11.00 Avatud Sireli Talu käsitööpood

11.00 Avatud kuni 16.00 Ämblikumaja avatud ja huvilistel võimalus näputööd teha

14.00 Avatud MoKs, näitusel väljas kunstiteosed MoKSi arhiivist avatud kuni kell 17.00


Kutsume teid osa saama tegevustest:


11.00 Mõisa Ekskursioon (1,5h) 1,50€/in

Giid tutvustab kogu mõisa kompleksi ja räägib mõisa ajaloost. Samuti tutvustab erinevaid hooneid, kus tegutsevad töötoad, nt savikoda ja villakoda, kuhu tavapäevadel sisse ei pruugi pääseda.

12.00 Mooste Rahvamuusikakoolis: õpituba: väikekandlemäng 45 minutiga! (kestvus kuni 45 minutit, üleval saalikeses). Eestvedaja Krista Sildoja (Tasu: vabatahtlik annetus)

13.00 Mooste Rahvamuusikakoolis: ülevaade eesti rahvapillidest elavate muusikanäidetega (kestvus 30 minutit, üleval saalikeses). Esinevad Krista ja Raivo Sildoja


13.00 Algus Viinavabrikust (1,5h) lustakas orienteerumismäng, mille käigus saavad kõik osalised tutvuda mõisa ajaloo ja hoonetega. Mooste mõisa hoonetes võtavad külalisi vastu pererahvas, kes oskavad rääkida lugusid ajaloost ja tänapäevast. Sepikojas valmib igale võistkonnale mälestuseks väike sepis. Edukaimale meeskonnale AUHIND!

Lustakas mäng Mooste mõisakompleksis, kus osalejad tutvuvad mängu käigus põgusalt mõisa ajaloo ja hoonetega. Mängu jooskul katsetatakae mõisa sepikojas sepise valmistamist ning meeskonnad saavad mälestuseks kaasa ise meisterdada väikese sepise. Osalejad koguvad mõisa kohta põnevaid legende ning meeskondade arvates parimad legendid mängitakse ette viinavabrikus. Viinavabrikus saavad osalejad näidendi ette mängimiseks rekvisiidid. Edukaimale meeskonnale auhind.

14.00 kuni 17.00 MoKs on võimalik soovijail teha siiditrükki (hind 10€ tõmmis nii kaasavõetud kui ka kohapeal pakutavale tekstiilile)

14.00 Mooste Rahvamuusikakool: laulumängud (kestvus 30 minutit, ilusa ilmaga õues, kehva ilmaga majas sees). Eestvedaja Krista Sildoja

14.45 Orienteerumismängu näitemängude etteasted Viinavabrikus

15.00 Mõisa Ekskursioon 1,50€/in

Giid tutvustab kogu mõisa kompleksi ja räägib mõisa ajaloost. Samuti tutvustab erinevaid hooneid, kus tegutsevad töötoad, nt savikoda ja villakoda, kuhu tavapäevadel võibolla sisse ei pääse.

16.00 Sepikoda: kuidas valmistada vanadest söögiriistadest vägevaid ehteid, tule ja haamriga ja sepistatud lehe valmistamine õpituba mõisa sepikojas.


Tule ja avasta Põlvamaa kaunim ja tegevusterohkeim mõisakompleks!