Menüü
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Uudised
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

MOISEKATSI ELOHELÜ 2014

25.-26. aprillil  tähistab eesti rahvamuusikatöötluste festival oma 15. juubelit. Traditsiooniliselt toimub festival Põlvamaal, Mooste mõisas ning eesmärgiks on väärtustada ja taaselustada  eesti traditsionaalset muusikat läbi kaasaegsete projektide selliselt, et säiliks side vana ja uue vahel.

Festivali võistluskontserdi kohustuslikuks looks on seekord valitud Räpina kihelkonnast pärit laul "Oppus neiodõlõ" ("Õpetus neidudele"). Laul esindab Räpina kandi mitmehäälsust, millest on suhteliselt vähe kirjapanekuid. Laulu viis on erandlik: seda ei leidu muudes üleskirjutustes ega salvestistel. Mitmehäälsus on esitatud koolmeister Jaan Poolakes'e noodi järgi ja on tõenäoliselt kohandatud uuema koorilaulutraditsiooniga. Seega oleks tegu justkui juba omaaegse rahvamuusikaseadega. Seda enam võimalusi aga avaneb siin kaasaegsele töötlejale.

Võistluskontserdil osalejaid  hindab 5 liikmeline žürii, mille üheks liikmeks on 14 aastat olnud Ingrid Rüütel, kes on ka festivali patroon, ning annab välja oma nimelist auhinda. Festivali võistluskontserdi peapreemiaks on 1000 eurot

Juubelifestivali programm hõlmab kontserte, mis pühendatud nii legendaarsele Valgjärve valla lõõtsamehele Karl Kikkale, kelle sünnist möödub 100 aastst  kui ka varasematel festivalidel võitnud kollektiividele.

http://folkfest.weebly.com/

Mooste valla elanikele sooduspilet eelmüügist 10€ Piletid saadaval Mooste vallamajas ja Mooste mõisa Külalistemajas.
 

Lisainfo:

Festivali kunstiline juht

Ülle Podekrat

telef. 508 7825

yllepodekrat@hot.ee