Menüü
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Uudised
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

NÄITUS MoKSi galeriis: ULLA SAAR- MAJAHOIDJA

Joonistusi inimestest ja majadest
Mul on majadega eriline suhe, julgeksin ma öelda. Mul on õnn olnud viibida nii mõnegi maja sünniloo juures ja ka ise mõne tekkele kaasa aidata. Seega tundub mulle, et ma saan neist aru. Ma saan aru kuivõrd neil on vaja inimest kes nende eest hoolitseb. Nii mõneski mõttes on nad nagu koduloomad.
Kodutud majad, mida on ka sellel näitusel esindatud on kurvad ja elutud. Majad mille eest hoolt kantakse aga õilmitsevad ja säravad.

Ulla Saar on õppinud tootedisaini ja arhitektuuri ning töötanud arhitektikontoris oma 20 aastat. Joonistama hakkas sellest hetkest mil pliiats käes püsis kuid valgustumine toimus 2000 aastal TAIK'is, Helsingis, mil tundis, et see on see, mis teda õnnelikuks teeb. Sellest alates on joonistanud nii palju kui võimalik, teinud illustratsioone nii publitsistikasse kui erakätesse, joonistanud sahtlisse ja seintele. Ta on huvitatud oma joonitustes mitmetähenduslikkusest, asjad mis paistavad lihtsad on tegelikult tunduvalt keerulisemad ja vastupidi. Situatsioonid millel on võimalus mitmeti hargneda, talle meeldib kui inimesed mõtlevad tema töödega kaasa ja leiavad enda jaoks omi tähendusi.