Menüü
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Uudised
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

NÄITUSED MoKSis: Ajutine Raamatukogu ja Mullaringid


Reedel, 13.septembril kell 18 avame MoKSis kahe kunstniku taiesed. Ungari kunstnik Katinka Hajas, tõstab lina Mooste pargis asuvatelt mullaskulptuuridelt ning saksa kunstnik Nadin Reschke avab MoKSi galeriis Ajutise Raamatukogu.
 
Katinka Hajas viibib Moostes FKSE (Ungari noorte kunstnike stuudiogalerii) ja MoKSi vahetusprogrammi raames. Katinka lõi Mooste parki aasta- ja eluringi kujutavad skulptuurid. Kaks abstraktset skulptuuri valmisid kokkutambitud mullast, savist ja liivast. Kuigi kunstnik on oma töö skulptuuride kallal lõpetanud, valmivad skulptuurid loodusjõudude toimel edasi, kujunedes, muutudes ja vormudes omasoodu. Vihm aitab välja pesta skulptuuri eri kihistusi ja tuua esile sinna peidetud sümboleid, päike kuivatab ja pragundab kokkuvormitut.
 
Nadin Reschke ärgitas Mooste elanikke looma Ajutist Raamatukogu. Selle idee alguspunktiks on vana hobusetall, üks viimaseid restaureerimata ehitisi Mooste mõisakompleksis. Kohaliku omavalitsuse mõtteks oli sellesse hoonesse tuua üle külaraamatukogu aga rahastusvõimaluste puudumise tõttu on idee mõneks ajaks soiku jäänud. Nadin kohtus inimestega ja küsis neilt „ Kui sellesse hoonesse tuleks kunagi raamatukogu, siis milline võiks olla sinu raamat selles raamatukogus“. Seejärel laenutas kunstnik inimestelt nimetatud raamatu ja antust moodustubki Ajutine Raamatukogu. Kunstniku ja külarahva kohtumistest ja vestlustest koorus mitmeid ideid ja ettepanekuid hoone võimaliku tuleviku ja potensiaali osas. Inimesed ei jaganud kunstnikuga mitte ainult raamatuid vaid ka oma igapäevast elu. Ajutises Raamatukogus olevad raamatud annavad omalaadse läbilõike, portree Mooste elanikest

Katinka Hajase mullaskulptuure saab vaadelda Mooste pargis aastaringselt. Nadin Reschke näitus MoKSi galeriis on avatud kuni 12.oktoobrini, kolmapäevast pühapäevani kella 12-18. Näituse külastus on tasuta.
MoKSi galerii tegevust rahastab Kultuuriministeeriumi Kunstigaleriide programm.

Lisainfo 5 138 599 Evelyn Müürsepp