Menüü
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Uudised
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

KÄÄRIKAS- Näitus MoKSi galeriis
VEDELIK on kunstirühmitus, vabalt platvormilt moodustuv kooslus. Vedeliku liikmeks on igaüks, kes tunneb mõnd Vedeliku liiget. Vedeliku poolmüütiliseks esiisaks võib pidada üheksasaja kaheksakümnendatel-üheksakümnendatel aktiivsemalt tegutsenud Peter Velbergi ja tema vahetut ning eluga läbipõimunud loomingut.
Vedeliku väljundite valdkond on lai, välja on antud temaatilisi ajakirjanumbreid, korraldatud näitusi (Võrus, Rakveres, Moostes, Türil, Ennistymonis, Tallinnas...), perfomanceid (Purtses, Pärnus jm...), tegevuskunstiaktsioone, seltskondlikke üritusi, osaletud mälumänguvõistlustel ja organiseeritud ühiskülastusi.
Viimastel aastatel on regulaarselt läbi viidud Vedeliku koosolekuid, kus arutatakse ajakohaseid ja jätkuvalt ajatuid küsimusi.  

Näitus „Käärikas“ on Vedeliku suurim suvine ettevõtmine. Pealkiri ühendab endas märksõnad „käärid“ ja „käärimine“. Neist esimene tähistab üht vedelikulikult vajalikku töövahendit – kääre,
mille abil kiirelt ja klassikaliselt kombineerida erinevaid piltkujutisi. Teine aga viitab suvesoojuses  vedelikega toimuvatele käärimisprotsessidele. Lisaks on põhiosas kollaazhe sisaldav näitus  meenutuseks ning aegadeüleseks austusavalduseks Moksis 2007.a suvel toimunud Vedeliku kollaazhitegemise töötoale.


Saalis puuduvad enamike tööde juures nimesildid, sest üksikteose autorluse rõhutamine ei kuulu Vedeliku prioriteetide hulka.

Siinse näituse kordumatu komplekti moodustavad tööd järgmistelt autoritelt (eesnimetähestikulises järjekorras): Aili Vahtrapuu, Eero Iijavoinen, Eneli Luiga, Erki Kasemets, Eva Vint, Jane Kaas, Kaspar Aus, Kaarina Ormio, Kuldar Moor, Ly Lestberg, Marge Laast, Marge Viirg, Margus Tiitsmaa, Maria Kerin, Martti Suurorg, Mauri Gross, Meeland Sepp, Meelis
Salujärv, Pille Vassar, Sven-Erik Stamberg, Tuuli Puhvel.Näituse külastamine on tasuta.

Galeriisse sissepääs Mooste poe poolt.

Avatud K-P 12-18

Lisainfo 513 8599