Menüü
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Uudised
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

NÄITUS MoKSi galeriis: Sekkumine maal

Loodusliku ja Toodangu vahel: Sekkumine maal. Olga Dermendji näitus MoKSi galeriis,


Selle projekti tarbeks lõi Olga Dermendji hulga pesalaadseid vahast vorme ja paigutas need Mooste ümbruskonda. Tema eesmärgiks ei ole loodust kopeerida, ega soov luua esteetiliselt paremaid, ümaramaid, elastsemaid pesasid kui neid, mida võib juba loodusest leida. Selle asemel huvitavad kunstnikku suhted, mis võivad areneda inimese tehtu ja loodusliku vahel, kui sellised vormid on paigutatud maastikku. Kunstniku ootuste kohaselt võiksid elusorganismid need vormid vastu võtta ja kohandada need endale ajutisteks või püsivateks kodudeks.
Vormide materjal- mesi, paelub autorit oma läbipaistvuse, pehmuse ja võrgutava lõhnaga. Kunstnik püüab ette kujutada kuidas erinevaid olevusi võivad need omadused samuti köita- ämblikud kududa oma võrgud vahavormidesse või nende ümber, ehk kasutavad vorme kuidagi ka mõned teised putukad või väikesed loomad. Selle sekkumise tulemus on siiani teadmata. Autori sõnul ei ole tähtsus lõpetatud teoses (kuna ei ole olemas ühte lõplikku tulemust) vaid kunstniku tehtud objekti kohtumise ja kohandumise protsessiga looduses ja selle üleminekus millekski enamaks.

Olga Dermendji on Bulgaarias sündinud ja kasvanud kanada kunstnik. Pärast illustratsiooniõpinguid Sheridani Tehnoloogia Insituudis  (Sheridan Institute of Technology and Advanced Learning), omandas ta õpetajaõppes bakalaureuse Windsori Ülikoolis ning magistrikraadi Saskatchewani Ülikoolis. Tema looming voolab erinevate distsipliinide vahel aga ta tegeleb peamiselt skulptuuri, installatsioonikunsti ja joonistamisega. Viimane aasta on ta töötanud kunstiõpetajana Lõuna Koreas, Jeonjus. Hetkel on Olga Dermendji residentkunstnik MoKSi loomemajas Moostes. Siin tegeleb ta erinevate interventsioonidega maastikus, joonistamise ja fotograafiaga.