Menüü
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Uudised
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

CineMoKS: "VIRO – TARINTOITA HOTELLISTA" ja "VIRU - VABADUSE SAATKOND", MoKSis, kl 20:00

CineMoKSis 6. juunil, 20.00
pilet 2 eurot / 1 euro

Kaks filmi Viru hotellist:
“Viro – Tarintoita hotellista”, 79 min
rež Taru Mäkelä, Soome 2013 (film soome ja eesti keeles, inglisekeelsete subtiitritega)

“Viru – vabaduse saatkond” 58 min
rež Margit Kilumets, Eesti 2013 (film eesti keeles, venekeelsete subtiitritega)

Eesti filmi sünopsis: VIRU. VABADUSE SAATKOND on dokumentaalfilm ühe erakordse ehitise ajaloost. Viru hotell on midagi enamat kui lihtsalt hoone - see on monument ja ikoon. Hotelli sisemus peidab endas legendaarseid lugusid nendest, kes seda maja ehitasid ja nendest, kes on seal viibinud.

Film vaatleb Viru hotelli fenomeni, poliitilist tähtsust ja märgilist tähendust. Sõna saavad Sofi Oksanen, Maimu Berg, Eva Lille, Kuno Plaan jt tuntud inimesed, juttu tuleb paljudest Viru legendiga seotud tahkudest, muuhulgas ka poliitikast, prostitutsioonist, KGBst, ärikatest ja muidugi varieteest. Filmis näeb ka ohtralt põnevaid arhiivikaadreid, mis mõjuvad kohati nostalgiliselt, kohati vägagi koomiliselt. Intervjueeritavate lood on täis inimlikkust - need on põnevad, traagilised, naljakad ja absurdsed tagasivaated meie kõigi ühisele ajaloole.

Dokumentaalfilmi VIRU. VABADUSE SAATKOND autor on Margit Kilumets. Filmi produtsent on Riina Sildos, režissöörid Margit Kilumets ja Andres Lepasar, operaatoritöö tegid Ivar Heinmaa ja Pelle Vellevoog Eestist ning Jouko Seppälä Soomest, helilooja on Timo Steiner.