Menüü
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Uudised
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

XIV EESTI RAHVAMUUSIKATÖÖTLUSTE FESTIVAL MOISEKATSI ELOHELÜ

26.-27. aprillil 2013 toimub Põlvamaal Mooste mõisas XIV eesti rahvamuusikatöötluste festival “Moisekatsi Elohelü”, mille märksõnadeks on seekord rahvusvaheline koostöö põhjamaade folkmuusikutega, teatetants Põlva- Mooste ja päikeseloojalaulmine koos UMA PIDO kooridega.

Järjekorras XIV eesti rahvamuusikatöötluste festival “Moisekatsi Elohelü” (Mooste Eluheli) toimub igal aastal jüripäeva paiku ning on kutsutud ellu selleks, et eesti rahvamuusika ei kaoks, vaid elaks edasi muutuvas ajas, uutes traditsioonides ja vormides.

Lisaks 27. aprillil toimuvale peakontserdile hõlmab festivali programm erinevaid kontserte Mooste mõisakompleksis, vabalaval ja looduses.

Võistluskontserdi kava eeldab osalejalt kaht lugu, millest üks on esineja poolt vabalt valitud eesti rahvamuusikal põhinev töötlus, teine korraldajate poolt ette antud loo interpreteering.
Tänavuse festivali kohustuslikuks looks on Põlva kihelkonnast pärit laul ”Õtak tulõ”. Kes viib seekord koju festivali 1000-euro suuruse peapreemia, selgub pärast žürii otsust ööl vastu pühapäeva.
Festivali võistluskontsert on Eestis ainulaadne rahvamuusikaalane loominguline konkurss, kus hinnatakse ja tunnustatakse eesti rahvamuusika põhiväärtusi, olles avatud nii professionaalsetele kui harrastusmuusikutele Eestis ja väljaspool.

Festivalipilet maksab reedel 5 eurot, laupäeval 10 eurot.
Mooste valla elanikele kahe päeva sooduspilet  8 eurot (saadaval Mooste vallamajas)


Piletid müügil (festivali ajal) kohapeal.

 

Täpsema info leiab kodulehelt!

Festivali peakorraldavad MTÜ Folgisellide Selts ning Mooste Vallavalitsus.

Lisainfo: Ülle Podekrat, tel  508 7825 .