Menüü
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Uudised
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

MoKSi LEIDNIKERDAJATE KLUBI 4 - VILLA VÄRVIMINE TAIMEDEGA

Laupäeval, 26. aprillil, kl 12-18, koguneb Mooste Külalisstuudios taas Leidnikerdajate klubi.

Seekord on teemaks vill ja taimedega värvimine. Juhendajaks on helikunstnik Felicity Ford Inglismaalt. Värvitakse Eesti ja Inglise lõngu, Eesti kaselehtede ja Inglise sinerõikapallidega.

Õpikojas luuakse valik siniseid ja kollaseid lõngu, kasutades selleks tõuspetsiifilist villa, mis on kedratud Inglismaal asuvas The Natural Fibre Company’s ja Eesti ketramisvabrikutes, ning teiselt poolt värvaineid, mis on saadud Inglise sinerõikapallidest ja Eesti kaselehtedest. Lõng, mida värvitakse, varieerub oma loomulikes toonides naturaalsest valgest päris tumedani. Kui aega jääb piisavalt, on osalejatel võimalik kududa neist lõngadest ka näidisproovilapp. Osalejad saavad uusi teadmisi looduslike värvitoonide saamiseks, et ka ise soovi korral kodus katsetada.
Värvimiseks ja kaasavõtmiseks on materjali kümnele inimesele, ent ka ülejäänud soovijad on oodatud kaasa elama. Päevaprogrammi jooksul helisalvestab kunstnik õpikojas toimuvat, seega peaksid osalejad olema päri sellega, et päeva jooksul tekitatud helide salvestusi võidakse kasutada tulevikus avalikes esinemistes ja raadiosaadetes.

Seekordne klubiõhtu on osa Felicity Fordi KNITSONIK™-residentuurist MoKSis, mida toetavad MoKS, Briti Nõukogu Eestis, Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital. Õpikoja käigus kasutatava Inglise lõngaga on ettevõtmist toetanud Blacker Yarns/The Natural Fibre Company’st Inglismaal, kus toodetakse suurt valikut tõuspetsiifilisi lõngu.

Õpikoda on lahti kl 12-18. Osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine aadressil siiri@moks.ee, või numbril 5330 6679 (Siiri). Vajadusel on tagatud inglise-eesti-inglise tõlkeabi.

Felicity Ford on helikunstnik Inglismaalt, kes on tegelenud palju kodukeskkonna helide salvestamisega, ning süvendatult huvitab teda kõik, mis puudutab villa. Mis tahes tootmisprotsessis on tähtis selle kohalikkus, tootmisastmete seotus omavahel. Villa puhul puudutab see kõike lambakasvatusest kuni kudumiteni, ning just seepärast tunneme õpikojaski huvi kohalike looduslike värvainete vastu. Suure osa villaga seotud oskusi on kunstnik ise juba omandanud, keerutades ise lihtsamate vahenditega lõnga ning luues kauneid kudumeid, samuti on tal suur temaatiline teadmistepagas. Felicity seiklustest Eesti ja Inglise villas võib kuulata ja lugeda aadressidel www.knitsonik.com ja www.sound-diaries.com.

Leidnikerdajate klubi on MTÜ Mooste Külalisstuudio igakuine kohtumine. Selle eesmärk on kasutada ära vanu materjale või katsetada kohalikke ja/või looduslikke materjale; leiutada uusi n-ö kiiksuga esemeid ja kohandada mis tahes olemasolev materjal, esemed vajaduste järgi, kasutades selleks loovust ja ilumeelt.

Mooste külalisstuudio on loovisikute eestvõttel toimiv kunstikeskus, kus on ateljeed, näitusepindu, töökoda ja raamatukogu. MoKS tegutseb nii Moostes (külalisateljeed, toiduklubi, õpikojad) kui ka väljaspool. MoKSi tegevust rahastavad 2012. aastal Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Kultuuriministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Briti Nõukogu, Euroopa elukestva õppe programm Grundtvig.