Menüü
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Uudised
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

AVAMAA 2012 - Moksville'i ehitamine

MoKS esitleb:

AVAMAA 2012 - Moksville’i ehitamine

10.-19. augustini toimub taas Mooste KülalisStuudio (MoKSi) korraldatav kunsti- ja ideedesümpoosion Avamaa.

Ettevõtmise raames kerkib Mooste õunaaeda tihedat loomingulist elutegevust täis Moksville'i küla, mille rajavad kohalikud ja üle ilma kokku sõitnud loovisikud. Kunstnikud püstitavad küla ehitised ning täidavad need rajatised eripalgeliste tegevustega. Konstruktsioonimaterjalina kasutatakse valdavalt lainepappi, mida kombineeritakse taaskasutatavate ja loodussäästlike materjalidega. Need odavad ja käepärased materjalid ei tohiks seada piire fantaasiale, küll aga nõuab ehitiste konstrueerimine ja püsivuse saavutamine loojatelt üksjagu insenerimõtlemist.

Rahvusvahelisele konkursile laekunud tööde hulgast valiti sümpoosionil osalema seitse kunstnikerühma viiest riigist, kokku on oodata ligi 35 osalejat. Külas hakkab tegutsema multifunktsionaalne mänguväljak, mille ehitab Itaalia disainerite ja arhitektide grupp ning Soome kunstitudengite Nooralotta Ikoneni ja Katariina Hillo loodav kohaliku taimetoidu restoran-vahetusraamatukogu. Eesti fotohuvilised tutvustavad, kuidas toimib külaelu osana camera obscura, meeskonna juhiks on Daniel Allen. Teine Soome tudengirühm Juha Hilpase eestvedamisel katsetab iidse, kohapealsetel materjalidel põhineva savipõletusahju loomist ja kasutamist. Samuti on loota aktiivset kultuuriprogrammi – filme, tantsu ja varjuteatrit Yagura-stiilis lava ja maborolaeva peal või nende ümber, seda Jaapani-Eesti loomerühmalt, kuhu kuuluvad Masayo Kajimura, Anna Hints jt. Lisaks püüab Eestis loodud rahvusvaheline ERROR collective toimima saada küla enda energiageneraatori.

Ettevõtmise plaanitud ajakava*:
10.-17. augustini arendatakse igakülgselt välja küla koos sealsete tegevustega.
Laupäeval, 18. augustil kl 14.00 lööb kihama Moksville'i igapäevaelu – sestpeale on kõigil huvilistel võimalik osa saada kunstnike nädalase töö tulemustest. Tegusana on küla uudistajatele valla pühapäeva, 19. augusti pärastlõunani, konstruktsioonid jäävad võimalusel üles veel nädalaks-paariks.
*Korraldusmeeskond jätab endale õiguse teha ajakavas muudatusi.

Avamaa toimumist toetab Eesti Kultuurkapital (arhitektuuri- ning kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitalid, Põlvamaa ekspertgrupp). AVAMAA on iga-aastane rahvusvaheline kunsti- ja ideedesümpoosion, mida korraldab MoKS – Moostes asuv kunstnike organisatsioon ja loomemaja. MoKS tegutseb nii Moostes (külalisateljeed, toiduklubi, helitöötoad) kui ka väljaspool seda. MoKSi tegevust rahastavad 2012. aastal Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Kultuuriministeerium, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Euroopa elukestva õppe programm Grundtvig, Briti Nõukogu. MoKSi uksed on külastajatele valla K-P kl 12–18.
Rohkem infot: Siiri Kolka siiri@moks.ee +372 5330 6679 moks.ee