Menüü
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Uudised
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

Mooste TOIDUKLUBI

Reedel, 9.märtsil tuleb Moostesse vaaritama toidukogukond Juurikas Tartust. Käised kääritakse üles ja lõikelauad otsitakse välja MoKSis alates kella 17.30st

Toidukogukond Juurikas on seltskond Tartu inimesi, kes on huvitatud kohalikust ja ökoloogiliselt puhtast toidukaubast. Korraldatakse regulaarseid kokkusaamisi talunikega, et osta nende käest mahedat söögikraami.
Toidukogukonna tegutsemispõhimõte on üles ehitatud ideele, mille järgi tarbija saab suhelda otse tootjaga jättes ahelast välja liigsed vahendajad. Toit liigub tootja käest otse ostjani, tasu liigub otse tootjale. Nii lihtne see ongi. Mahetalude tootmiskulud võivad olla suuremad kui tavapõllumajanduses. Toidukogukonna kaudu on talunikel võimalik pakkuda soodsamat hinda ning saada seejuures väärilist tasu. Toidukogukonna liikmed saavad süüa head ja tervislikku toitu, toetada kohalikke talupidajaid ning seeläbi hoida ja tervendada eesti maamajandust ja looduskeskkonda. Juurikas tegutseb Tartus 2009. aastast alates ning neil on keskmiselt 10-20 liiget.

Vaata lisaks http://toidukooptartu.wordpress.com


Mooste Toiduklubis valmivad 9.märtsil kolm erinevat peedil põhinevat rooga – peedihummus, boršisupp ja peedikook, mille tegemisel üritatakse maksimaalselt ära kasutada kogukonna talunike käest pärinevat toidukraami.

Toiduklubis osalemiseks on vajalik EELREGISTREERIMINE aadressil toiduklubi_at_hot.ee või telefonitsi 5 138 599. Palume registreeruda hiljemalt 8.märtsi õhtuks. Soovitatav miinimumannetus toiduklubis osalemiseks on 3 eurot ja 50 senti.

Lisainfo 5 138 599 Evelyn Müürsepp