Menüü
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Uudised
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

Kinoõhtu MoKSis

20.mail, kell 21 jätkab MoKS eesti kinoõhtutega:

HING

Hing ja hingamine on seotud. Isegi nii seotud, et kellegagi ühes rütmis hingates võib hea õnne korral tema hingega kohtuda. Selleks kohtumiseks on aga tarvis usaldavat silda. Kui usaldus on purunenud, tähendab see eraldumist teistest inimestest, tervest inimkonnast.

Isepäine Francesko Leego on Eesti ainus naiskorstnapühkija. Korstnapühkijana aitab ta abivajajaid, et nende elu oleks turvaline ja maja hingaks. Teame, et korstnapühkija nööbi keeramine peaks tooma õnne. Aga kas meie õnnetooja, naiskorstnapühkija ise ka leiab oma õnne ja hingerahu? Francesko käib oma väga erilist rada, trotsides eluraskusi omal viisil.

Film keskendub küll korstnapühkija Franceskole, ent puutume kokku ka teiste karakteritega, kelle hinged muidu igapäevases argijooksus märkamatuks jääks.

Filmiõhtul viibib kohal ka filmi autor Kullar Viimne.


Filmi pikkus: 59 min

Režissöör ja operaator: Kullar Viimne

Monteerija: Kaisa Pitsi

Helilooja: Taavi Laatsit

Heli järeltöötlus: Harmo Kallaste

Produtsent: Erik Norkroos

Tootja: Rühm Pluss Null

Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Sihtasutus ja Eesti Kultuurkapital


Kullar Viimne (30) on lõpetanud Balti Filmi-ja Meediakooli ning õppinud FAMU filmikoolis Prahas. Tema dokumentaalfilmid on võitnud mitmeid auhindu erinevatelt rahvusvahelistelt festivalidelt.

Filmograafia: Ultra Vennikased (2009), Reis kerge pagasiga (2006), Viimnepäev (2006), Jumalaga (2004), Kuhu lähed? (2003)

 

Rühm Pluss Null filmograafia:

Regilaul ja Et meeldiks kõigile (2011), Püha tuli ja Teisel pool teed (2010), Ultra Vennikased, Kihnu pulm ja Kihnu kosjad (2009), Meeste tee lauluni ja Professionaalne amatöör (2008) Apteeker (2007) Parema elu nimel (2005), Päkapikudisko (2001) jpt.